Starogard Gdański chce być miastem wolnym od ideologii LGBT. Mieszkańcy zebrali ponad 700 podpisów!

6346
Wyświetleń

Mieszkańcy Starogardu Gdańskiego zebrali ponad 700 podpisów pod obywatelską inicjatywą uchwałodawczą o niewprowadzeniu ideologii „LGBT” do wspólnot samorządowych oraz promocji tej ideologii w życiu publicznym.

Inicjatywę zapoczątkował przed miesiącem radny miasta Starogard Gdański – Sebastian Kucharczyk, który wraz z członkami Klubu Gazety Polskiej w Starogardzie Gdańskim zbierali podpisy w sierpniu i na początku września.

Efekt przerósł nasze oczekiwania mówi Sebastian Kucharczyk. Jak zaznaczył – do złożenia projektu uchwały jak stanowi statut miasta wymagane jest zebranie 300 podpisów, nam pomimo okresu wakacyjnego udało się w krótkim czasie zebrać ponad 700 podpisów!, co świadczy o tym, że mieszkańcy Starogardu Gdańskiego pragną, aby działacze wywodzący się ze środowisk “LGBT” nie żądali i oczekiwali praw do kształtowania podstaw programowych w edukacji naszych dzieci oraz nie ingerowali w przysługujące tylko i wyłącznie rodzicom prawa do wychowywania dzieci zgodnie z wyznawanymi przez nich wartościami”.

Chcemy nie tylko bronić tradycyjnych, chrześcijańskich postaw postępowania w życiu publicznym, pragniemy przede wszystkim, aby dzieci mieszkańców Starogardu Gdańskiego mogły uczęszczać do szkół i przedszkoli, w których nie będzie promowana ideologia “LGBT”. Jak wszyscy mieszkańcy Starogardu Gdańskiego chcemy szkoły nowoczesnej i otwartej, ale sprawy światopoglądowe, a zwłaszcza prawa rodziców do kształtowania i wychowywania swoich dzieci zgodnie ze swoimi wartościami powinny być zgodnie z Konstytucją RP przestrzegane. Dlatego więc nie zgadzamy się na wprowadzenie ideologii “LGBT” do naszej wspólnoty samorządowej, a także promowania takich postaw w życiu publicznym – kontynuował Sebastian Kucharczyk.

Chciałbym także podziękować setkom mieszkańców Starogardu Gdańskiego, którzy poprali nasz projekt uchwały, a także Wszystkim tym, którzy włączyli się w akcje zbierania podpisów.

To pokazuje, że mieszkańcy stolicy Kociewia chcą i pragną wychowywać swoje dzieci zgodnie ze swoimi wartościami, chcemy aby tak było dalej i dlatego złożyliśmy projekt uchwały, który jest głosem setek mieszkańców Starogardu Gdańskiego! Wierzę, że Rada Miasta, tak jak wiele innych samorządów w Polsce przyjmie ten projekt uchwały, ponieważ takie jest oczekiwanie większości mieszkańców naszego miasta – podsumował Sebastian Kucharczyk.

Projekt uchwały trafił do Biura Rady Miasta, następne radni miasta zadecydują o jego przyjęciu.

 

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ