Starogard Gdański. Handlowali narkotykami w dyskotekach

1649
Wyświetleń

Starogard Gdański: Prokuratura Rejonowa w Starogardzie Gdańskim postawiła zarzuty pięciu osobom, podejrzanym o handel narkotykami na wielką skalę. Obecnie nie wszyscy członkowie grupy przestępczej są w rękach policji.

W wynajmowanym przez kilku mężczyzn mieszkaniu policjanci odkryli blisko 2,7 kg zakazanych substancji, w tym 1,6 kg marihuany i 1,1 kg amfetaminy. Zatrzymano pięć osób, szósty podejrzany jest wciąż poszukiwany przez policję. Funkcjonariusze podejrzewają, że grupa rozprowadzała narkotyki w dyskotekach w Starogardzie Gdańskim. Proceder trwał kilka miesięcy.

Jak informuje Tatiana Paszkiewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku w tej  sprawie zarzuty przedstawiono pięciu mężczyznom w wieku od 20 lat do 48 lat. Podejrzani nie przyznali się do winy, z wyjątkiem osoby, która przyznała się do zarzutu posiadania 100 gram marihuany,

Za handel narkotykami grozi do 12 lat więzienia. Natomiast udzielanie innym osobom środków odurzających i substancji psychotropowych zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

PODZIEL SIĘ