Starogard. Jakie Szkoły Zostaną Ocieplone W Najbliższych Latach.

455
Wyświetleń

szkołastarogard

Starogard Gdański: W piątek. 29 stycznia zebrała się Rada Miasta na krótką, można nazwać roboczą sesję. Radni zajęli się trzema ważnymi dla miasta tematami. Przede wszystkim – ze względu na upływający wczoraj termin składania wniosków o dofinansowanie ze środków unijnych  – jednomyślnie wyrazili zgodę na realizację projektu partnerskiego pn. „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej wraz z modernizacją i usprawnieniem źródeł ciepła i energii”.

Porozumienie partnerskie – na którego zawarcie Rada wyraziła zgodę, podejmując stosowną uchwałę – jest niezbędnym załącznikiem do wniosku o dofinansowanie zadania ze środków Unii Europejskiej. Jej podjęcie było o tyle ważne, że dzisiaj (29 stycznia) mija termin składania wniosków o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Liderem całego projektu jest Powiat Starogardzki, a jego partnerami są: są: Gmina Miejska Starogard Gdański, Gmina Starogard Gdański i Gmina Bobowo.

Przeczytaj także:  Jakie drogi zostaną wybudowane w 2016 roku w Starogardzie

Dzięki tej inwestycji na terenie czterech samorządów ok. 30 budynków użyteczności publicznej zostanie docieplona.

W Starogardzie będzie to dotyczyć PSP Nr 1, PSP Nr 4, Zespołu Szkół Publicznych oraz PG Nr 1. W szkołach wymieniony zostanie też system ogrzewania. Zadanie ma być realizowane w latach 2016 – 2020. Jego koszt to ponad 20 mln. zł. Inwestycje w Starogardzie będą kosztowały łącznie około 7,6 mln zł.  Dużą część tych wydatków (do 85 %) pokryje Unia Europejska.

/Wydział Informacji Publicznej Urzędu Miasta w Starogardzie Gdańskim/

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ