Starogard. Kierowca Z Zakazem Przewoził Dziecko Bez Fotelika

531
Wyświetleń

policja starogardPolicjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę fiata, który przewoził dziecko bez fotelika. Mężczyzna nie miał przy sobie dokumentów od pojazdu oraz posiadał sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Teraz mężczyzna stanie przed sądem, gdzie odpowie za niestosowanie się do orzeczonego wcześniej wyroku.

Wczoraj po południu policjantka ze starogardzkiej drogówki zatrzymała do kontroli drogowej kierowcę osobowego fiata, który przewoził dziecko bez fotelika. W czasie legitymowania okazało się, że mężczyzna nie posiada przy sobie prawa jazdy oraz dokumentów od pojazdu. Gdy interweniująca funkcjonariuszka sprawdziła personalia kierującego w policyjnych kartotekach wyszło na jaw, że 28-latek posiada sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Policjantka uniemożliwiła kierowcy kontynuowanie dalszej jazdy, a jego auto trafiło na parking strzeżony. W najbliższym czasie mężczyzna stanie przed sądem, gdzie odpowie za załamanie zakazu sądowego.

Ponadto za brak wymaganych w czasie kontroli dokumentów oraz przewożenie dziecka w sposób niezgodny z przepisami, policjantka nałożyła na kierowcę fiata mandat karny w wysokości 250 zł.

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ