Starogard. Kradł Paliwo I Uciekł Ze Stacji Benzynowych. Został Zatrzymany

584
Wyświetleń

policja starogard

Starogardzcy dzielnicowi doprowadzili do komendy mężczyznę podejrzanego o okradanie stacji benzynowych. Jak ustalili interweniujący w tej sprawie funkcjonariusze sprawca za każdym razem nalewał paliwo do kanistra i nie uiszczając zapłaty uciekał pieszo ze swoim łupem. Zatrzymany przez funkcjonariuszy 40-latek na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni okradł w ten sposób aż 5 różnych stacjach paliw.

Od 22 lutego br. policjanci ze Starogardu Gdańskiego otrzymali 5 zgłoszeń o kradzieży paliwa z dystrybutorów. Mimo, że dochodziło do nich na różnych stacjach paliw, to sposób działania sprawcy zawsze był identyczny. Złodziej podchodził do dystrybutora z kanistrem i po zatankowaniu uciekał pieszo ze swoim łupem. Wiadomo, że w kilku przypadkach mężczyzna wsiadał do zaparkowanego nieopodal stacji volkswagena. Policjanci ustalili model i kolor tego pojazdu. Informacja ta została przekazana wszystkim funkcjonariuszom pracującym w terenie.

W miniony piątek dzielnicowi ze Starogardu Gdańskiego zauważyli jadące auto, którego wygląd odpowiadał opisowi pojazdu jakim mógł przemieszczać się sprawca tych kradzieży. Samochodem podróżowało 2 mężczyzn. Policjanci ustalili ich personalia. Okazało się, że 40-letni pasażer volkswagena jest sprawcą tych kradzieży. Mężczyzna został doprowadzony do komendy, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży łącznie blisko 70 litrów paliwa o wartości prawie 300 zł.

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ