Starogard najlepszą gminą na Pomorzu i szóstą w Polsce

2052
Wyświetleń

W 2018 roku w Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej” Starogard Gdański w kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich zajął 15 miejsce. Teraz „wskoczył” do pierwszej dziesiątki! 30 września redakcja „Rzeczpospolitej” ogłosiła wyniki „Rankingu Samorządów 2019”. Starogard uplasował się na szóstej pozycji w Polsce i pierwszej na Pomorzu. Wyróżnienie odebrał prezydent miasta Janusz Stankowiak.

Na 864 samorządów w kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich w Rankingu Samorządów Rzeczpospolitej 2019 Starogard Gdański zajął szóste miejsce w Polsce i pierwsze w województwie pomorskim.

– Cieszę się, że praca naszego samorządu została doceniona przez ogólnopolski dziennik, jakim jest Rzeczpospolita. Prowadzony przez nią od 15 lat ranking jest uznawany za jeden z najbardziej prestiżowych i wiarygodnych w Polsce. To dla Starogardu olbrzymia nobilitacja. Ranking obrazuje rzeczywistość polskiej samorządności. Dzięki niemu samorządy pokazują, że osiągają bardzo dobre wyniki w zakresie poprawy jakości życia mieszkańców, ale też szerokie perspektywy na dalszy rozwój. To wyróżnienie, za to, co udało się zrobić dla starogardzian w minionym roku, to nagroda dla wszystkich mieszkańców naszego miasta, którzy każdego dnia włączają się w pracę na rzecz naszej „małej ojczyzny” . Bardzo im za to dziękuję – powiedział prezydent Janusz Stankowiak.

Przeskok ze 139 miejsca w 2017 roku na 15 w 2018 miasto uznało za wielki sukces. Pisaliśmy o tym tu: https://starogard.pl/starogard-w-pietnastce-najlepszych-samorzadow-77339/ Miejsce szóste w 2019 roku to potwierdzenie, że zrównoważony rozwój Starogardu Gdańskiego podąża we właściwym kierunku. To dowód na to, że dobro miasta, poprawa jakości życia mieszkańców oraz odpowiednie reagowanie na ich potrzeby i oczekiwania leżą na sercu władz miasta oraz jego mieszkańców i są priorytetem w podejmowanych działaniach.

/UM Starogard Gdański/

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ