Starogard. Nie Będzie Apelu Do Polskich Władz. Burza Oklasków Po Przemowie Tomasza Walczaka

530
Wyświetleń

t walczakStarogard: W sobotę 29 stycznia odbyła się specjalna sesja Rady Miasta. Powodem jej zwołania miało być przyjęcie kontrowersyjnego apelu, który został wystosowany przez Radnych Miejskich do polskich władz.

Radni klubu Platformy Obywatelskiej w swoim apelu, który był także apelem aktywistów KOD-u twierdzili, że sytuacja w Polsce jest bardzo zła, naruszane są standardy demokracji a nowa władza nastawia Polaków przeciwko uchodźcom.

Treść Apelu wygłoszonego Radnych Platformy Obywatelskiej:

 

Radnym PO odpowiedział przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości – Tomasz Walczak, który mówił ”Jest to pierwszy rząd, który po 1989 roku realizuje obietnice wyborcze, wprowadzone zostanie w tym roku 500 zł miesięcznie na dziecko, obniżany jest wiek emerytalny, rodzice decydują o tym, czy ich dzieci będą szli do szkoły w wieku 6 lat”. Po wystąpieniu otrzymał gromkie brawa.

Odpowiedź Tomasza Walczaka:

 

Następnie Przewodniczący Rady Miasta – Jarosław Czyżewski zarządził głosowanie imienne, w którym za przyjęciem kontrowersyjnego apelu zagłosowało 9 radnych (cały obecny na sesji klub Platformy Obywatelskiej a także radni z klubu razem dla Starogardu) przeciw było 10 radnych ( Prawo i Sprawiedliwość, Nasz Starogard), 1 radny wstrzymał się od głosu.

Głosowanie imienne nad przyjęciem apelu:

 

Rada Miasta Starogard głosami Prawa i Sprawiedliwości i Naszego Starogardu nie przyjęła kontrowersyjnego apelu, tym samym miasto Starogard Gdański nie będzie szkalowało dobrego imienia Polski w Europie a także nie będzie osłabiać pozycji polskiego rządu, który wprowadza zdecydowane reformy prospołeczne i obywatelskie. 

/bip.starogard/

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ