Starogard. Nietrzeźwy Motorowerzysta I Pasażer Z Narkotykami

649
Wyświetleń

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali do kontroli drogowej motorower, którego kierowca był nietrzeźwy. Dodatkowo wyszło na jaw, że pasażer tego pojazdu posiadał przy sobie narkotyki. Teraz obaj mieszkańcy Kociewia staną przed sądem, gdzie odpowiedzą za popełnione przestępstwo.

W nocy z poniedziałku na wtorek mundurowi ze Starogardu Gdańskiego podczas patrolu zauważyli motorower na tczewskich numerach rejestracyjnych, którym poruszało się dwóch młodych mężczyzn. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać ten pojazd do kontroli drogowej.

W czasie legitymowania okazało się, że kierowca jednośladu jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze udaremnili 18-latkowi możliwość kontynuowania dalszej jazdy odholowując motorower na parking strzeżony.

Interweniujący w tej sprawie policjanci zauważyli również, że pasażer tego pojazdu wykazuje wyraźne oznaki zdenerwowania. Jak się okazało mężczyzna posiadał przy sobie woreczek strunowy z amfetaminą. Zatrzymane przez funkcjonariuszy osoby zostały przekonwojowane do komendy, gdzie mundurowi sporządzili dokumentację procesową.

Teraz obaj mieszkańcy Kociewia staną przed sądem. Kierowca motoroweru odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu, a jego pasażer za posiadanie narkotyków.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie środków odurzających Ustawa o przeciwdziałaniu narkomani przewiduje karę do 3 lat więzienia.

 

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ