Starogard Pierwszy Na Trasie Andrzeja Dudy

636
Wyświetleń

Andrzej DUda

Kociewie: Już jutro, w czwartek (16 kwietnia) o godzinie 09:30 pojawi się w stolicy Kociewia Andrzej Duda – kandydat na urząd Prezydenta Polski. W planie wizyty jest m . in. spacer po starogardzkim rynku, spotkania z mieszkańcami Starogardu  i okolic.

Starogard jest pierwszym miastem na Pomorzu, które odwiedzi Andrzej Duda w ramach spotkań jakie w ciągu dwóch dni odbędzie w województwie Pomorskim.. Po wizycie w Starogardzie planowana jest jeszcze wizyta w Pelplinie, Tczewie, Gdańsku i Sopocie.

Andrzej Duda pochodzi z Krakowa, tam też ukończył studia prawnicze, W styczniu 2005 uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych na podstawie rozprawy Interes prawny w polskim prawie administracyjnym napisanej pod kierunkiem profesora Jana Zimmermanna, wydanej w formie publikacji książkowej w 2008. Jest wykładowcą akademickim, był posłem na sejm RP, pracował jako prawnik w kancelarii Prezydenta RP, obecnie jest europarlamentarzystą w Parlamencie Europejskim.

W listopadzie 2014 r. Andrzej Duda ogłosił udział w wyborach prezydenckich, zebrał najwięcej podpisów z wszystkich kandydatów, ponad 1, 6 mln.

 

red, fot Facebook Andrzeja Dudy

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ