Starogard. Pobił Mieszkańca Do Nieprzytomności. Grozi Mu 10 Lat Więzienia

635
Wyświetleń

starogard pobicieNajbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 26-letni mężczyzna, który w minioną sobotę na jednej ze starogardzkich ulic dotkliwie pobił 37-letniego mieszkańca Kociewia. Podejrzany został zatrzymany przez mundurowych kilka minut po zdarzeniu i przekonwojowany do miejscowej komendy. Wczoraj sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

W minioną sobotę nad ranem dyżurujący przy telefonie alarmowym policjant otrzymał zgłoszenie o pobiciu. Do zdarzenia doszło kilka minut przed godziną 4:00 na ulicy Chojnickiej. Na miejsce natychmiast skierowano znajdujące się w pobliżu patrole.

Przeczytaj także: Policja poszukuje sprawców wypadku drogowego na ulicy Skarszewskiej

Policjanci ustalili wstępne okoliczności zdarzenia, kierunek w jakim oddalił się napastnik oraz rysopis podejrzanego. W wyniku podjętego pościgu, już po kilku minutach od zdarzenia funkcjonariusze zauważyli w parku mężczyznę, którego wygląd odpowiadał opisowi sprawcy. Mieszkaniec powiatu gdańskiego został zatrzymany i doprowadzony do miejscowej komendy.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń śledczych 26-letni napastnik uderzył pokrzywdzonego w twarz, a gdy ten upadł kopał go po głowie. Pokrzywdzony 37-latek stracił przytomność, a obrażenia jakich doznał były na tyle poważne, że trafił do szpitala.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie zarzutów. Mężczyzna został przesłuchany, a sąd zadecydował wczoraj o jego tymczasowym aresztowaniu. 26-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ