Starogard. Pobili 19-latka Kijem Bejsbolowym! Zatrzymano Już Trójkę Przestępców!

489
Wyświetleń

Pobili 19-latka kijem bejsbolowym

Wspólne działania kryminalnych i funkcjonariuszy wydziału dochodzeniowo-śledczego starogardzkiej komendy doprowadziły do zatrzymania 3 mężczyzn podejrzanych o popełnienie rozboju. Podejrzani usłyszeli już zarzuty, a sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu.

W minioną sobotę około godziny 20:00 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim otrzymali zgłoszenie o rozboju. Do zdarzenia doszło kilka godzin wcześniej na ulicy Niemojewskiego, gdzie 4 sprawców zaatakowało 19-letniego mieszkańca powiatu starogardzkiego. Napastnicy używając miedzy innymi kija bejsbolowego pobili pokrzywdzonego i zabrali mu pieniądze oraz markowy zegarek. Łączne straty spowodowane tym zdarzeniem zostały oszacowane na kwotę ponad 2 tys. zł.

Policjanci, którzy zajęli się tą sprawą ustalili wstępne okoliczności tego zdarzenia, rysopisy oraz markę pojazdu jakim poruszali się sprawcy. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy czynności doprowadziły do ustalenia tożsamości napastników.

W niedzielę 6 marca br. do policyjnego aresztu trafił pierwszy z podejrzanych. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec Kociewia. Dwa dni później kryminalni doprowadzili do komendy 20-letniego mieszkańca Starogardu Gdańskiego. W minioną środę przed południem policjanci zatrzymali w tej sprawie 31-letniego mieszkańca Gdyni. Zebrany do tej pory materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie zarzutów. Zgodnie z decyzją sądu podejrzani w wieku od 19 do 31-lat zostali tymczasowo aresztowani. Teraz sprawcy tego przestępstwa spędzą najbliższe 3 miesiące w areszcie śledczym, gdzie będą oczekiwać na dalsze decyzje sądu. Znane są również personalia 4 ze sprawców, a jego zatrzymanie jest już tylko kwestią czasu.

Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara od 3 do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ