Starogard. Pobili I Okradli Mieszkańca Na Ulicy Kolejowej

584
Wyświetleń

radiowozstarogardWspólne działania kryminalnych i funkcjonariuszy wydziału dochodzeniowo-śledczego starogardzkiej komendy doprowadziły do zatrzymania 2 osób podejrzanych o popełnienie rozboju. 29-letni mężczyzna i o rok młodsza kobieta usłyszeli już zarzuty. Wczoraj miejscowy sąd zastosował wobec mieszkańca Starogardu Gdańskiego tymczasowy areszt.

Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali mężczyznę i kobietę, którzy obrabowali 41-letniego mieszkańca Kociewia. Do zdarzenia doszło 4 października br. około godz. 23:00 na ulicy Kolejowej.

Jak ustalili śledczy, napastnicy poprosili pokrzywdzonego o papierosa, a następnie zaczęli bić swoją ofiarę. Zaatakowany mężczyzna upadł na ziemię, a sprawcy zabrali mu telefon komórkowy z ładowarką oraz portfel z pieniędzmi, dokumentami i kartą płatniczą. Łączne straty spowodowane rozbojem oszacowane zostały na kwotę 885 zł.

Policjanci, którzy zajęli się tą sprawą ustalili wstępne okoliczności tego zdarzenia i natychmiast zajęli się typowaniem sprawców. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy czynności doprowadziły do ustalenia tożsamości podejrzanych.

Już po 2 dniach od zdarzenia kryminalni zatrzymali 28-letnią mieszkankę powiatu starogardzkiego i o rok starszego mężczyznę. Kobieta wpadła w ręce mundurowych, gdy przebywała w jednym z miejscowych sklepów, a mężczyzna został zatrzymany na dworcu autobusowym. Kryminalni doprowadzili ich do komendy, gdzie zostali osadzeni w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów. Jak ustalili śledczy zatrzymany 29-latek był już wcześniej karany z popełnienie podobnego przestępstwa. Zgodnie z decyzją sądu mężczyzna został wczoraj tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Za popełnienie rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ