Starogard. Policjanci Zatrzymali Kierowcę Z Zakazem Sądowym

603
Wyświetleń

kpp starogardPolicjanci ze starogardzkiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę, który mimo sadowego zakazu usiadł za kierownicą osobowego renault. Dodatkowo wyszło na jaw, że mężczyzna był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Koszalinie. Za złamanie sądowego zakazu grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj kilka minut po godzinie 17:00 funkcjonariusze ze starogardzkiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 24-letniego mieszkańca województwa zachodniopomorskiego, który kierował osobowym renault.

Po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach okazało się, że mężczyzna do grudnia 2016 roku posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz jest poszukiwany w celu ustalenia aktualnego miejsca pobytu przez Prokuraturę Rejonową w Koszalinie.

Interweniujący w tej sprawie policjanci uniemożliwili mieszkańcowi Koszalina kontynuowanie dalszej jazdy i odholowali jego auto na parking strzeżony. Po sporządzeniu oświadczenia o aktualnym miejscu pobytu mężczyzna został zwolniony. Teraz 24-latek stanie przed sadem, gdzie odpowie za niestosowanie się do wyroku sądu i kierowanie autem mimo orzeczonego zakazu. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

fot. policja.pl / kpp starogard

————————————————

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ