Starogard. Policjanci Zatrzymali Księgowego, Który Ukradł Ponad 1 Mln Zł!

660
Wyświetleń

rozbojPolicjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim doprowadzili do aresztu śledczego 52-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o oszustwo i przywłaszczenie ponad miliona złotych. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek policjanci ze Starogardu Gdańskiego doprowadzili do aresztu śledczego mężczyznę, który jest podejrzany o oszustwo i przywłaszczenie znacznej kwoty pieniędzy. Pracujący nad tą sprawą funkcjonariusze ustalili, że mieszkaniec powiatu starogardzkiego w ramach prowadzonej działalności gospodarczej zajmował się obsługą księgową jednej z miejscowych firm. W trakcie prowadzonego postępowania okazało się, że zatrzymany 52-latek umyślnie podmieniał numery kont bankowych na fakturach, na które przelewał znaczne kwoty pieniędzy. Sprawca działał w okresie od sierpnia 2008 roku do lipca 2014 powodując łączne straty w wysokości ponad 1 mln 270 tys. zł. Zabezpieczony materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie zarzutów.

Pod koniec ubiegłego tygodnia Sąd Rejonowy w Starogardzie Gdańskim zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Teraz mężczyzna odpowie za popełnione przestępstwo. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ