Starogard. Policjanci Zatrzymali Księgowego, Który Ukradł Ponad 1 Mln Zł!

0
191
Wyświetleń
Reklama

rozbojPolicjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim doprowadzili do aresztu śledczego 52-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o oszustwo i przywłaszczenie ponad miliona złotych. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek policjanci ze Starogardu Gdańskiego doprowadzili do aresztu śledczego mężczyznę, który jest podejrzany o oszustwo i przywłaszczenie znacznej kwoty pieniędzy. Pracujący nad tą sprawą funkcjonariusze ustalili, że mieszkaniec powiatu starogardzkiego w ramach prowadzonej działalności gospodarczej zajmował się obsługą księgową jednej z miejscowych firm. W trakcie prowadzonego postępowania okazało się, że zatrzymany 52-latek umyślnie podmieniał numery kont bankowych na fakturach, na które przelewał znaczne kwoty pieniędzy. Sprawca działał w okresie od sierpnia 2008 roku do lipca 2014 powodując łączne straty w wysokości ponad 1 mln 270 tys. zł. Zabezpieczony materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie zarzutów.

Pod koniec ubiegłego tygodnia Sąd Rejonowy w Starogardzie Gdańskim zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Teraz mężczyzna odpowie za popełnione przestępstwo. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Reklama
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here