Starogard. Powstanie Nowa ścieżka Rowerowa

912
Wyświetleń

sciezkastarogard

Starogard Gd: Trwa przebudowa ulicy Lubichowskiej w Starogardzie Gdańskim. W ramach przebudowy, której wysokość sięga  6,5 mln złotych zostanie przebudowany ponad 2 km odcinek drogi wraz z ścieżką rowerową od wjazdu do Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji „Star-Wik” do skrzyżowania z drogą powiatową nr 2712 G Koteże – Sucumin.

Czytaj także: OGRANICZENIE PRĘDKOŚCI NA LUBICHOWSKIEJ

REMONT ULICY LUBICHOWSKIEJ. UWAGA NA ZWĘŻENIA JEZDNI

W ramach trwającej inwestycji zostanie wybudowana: dwupasmowa jezdnia o szerokości 7 m z nową nawierzchnią bitumiczną, a także ścieżka rowerowa na całym odcinku, w tym chodniki po obu stronach drogi (na odcinku od Os. Przylesie do skrzyżowania z drogą Koteże – Sucumin – po jednej stronie).

Po zakończeniu przebudowy wciąż będzie brakować 300 metrów ścieżki rowerowej do istniejącej już na ulicy Południowej a także dalsze 700 metrów do istniejącej ścieżki wzdłuż ulic Armii Krajowej, Żwirki i Wigury, które łączą już większe dzielnice miasta.

 

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ