Starogard Pozyskał 897 000 Zł Na Remont Boiska Przy Ul. Harcerskiej

766
Wyświetleń

harcerska

Starogard Gdański otrzymał dofinansowanie na przebudowę boiska piłkarskiego przy ulicy Harcerskiej. Zespół do spraw opiniowania wniosków o dofinansowanie zadań inwestycyjnych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej , na posiedzeniu w dniu 27 maja 2015 r., zaopiniował pozytywnie wniosek przygotowany przez starogardzki magistrat tym samym rekomendując projekt do dofinansowania.

Wartość przedsięwzięcia to 1 831 492,00 zł. Dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej wyniesie 897 700, z podziałem na lata 2015 i 2016.

Głównym zadaniem  projektu jest przede wszystkim poprawa stanu istniejącej bazy treningowej dla dzieci i młodzieży,  a także przystosowanie zaplecza do wymogów sanitarno – higienicznych. Planuje się prace poprawiające stan boiska i zaplecza, w tym montaż oświetlenia, automatycznego nawodnienia, budowę nowego ogrodzenia, wyznaczenie 3 boisk, usytuowanie piłkochwytów,  rozebranie części konstrukcyjnej zaplecza, dobudowanie nowych pomieszczeń, docieplenie ścian zewnętrznych.

Umowa pomiędzy miastem a ministerstwem zostanie podpisana najprawdopodobniej w lipcu br.

 

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ