Starogard. Rynek Wyłączony Z Ruchu Pojazdów? Miasto Przeprowadza Ankietę

731
Wyświetleń

kociewie starogardStarogard. Miasto przymierza się do rozwiązania i uregulowania sytuacji na starogardzkim rynku, w związku z tym z tym prezydent miasta postanowił przeprowadzić ankietę wśród mieszkańców. Mieszkańcy w czasie ankiety wypowiedzą się na zasadniczy dla Starogardu temat. Czy rynek będzie wyłączony z ruchu pojazdów?

W ostatnich latach władze miasta podejmowały już wiele razy konsultacje z mieszkańcami. W tym czasie przedstawione zostały różnorodne koncepcje i warianty zagospodarowania i wykorzystania płyty Rynku. Dziś w obliczu planowanej rewitalizacji starogardzkiego rynku miasto chce poznać opinie mieszkańców. Ma to pomóc w zdefiniowaniu funkcji jaką ma pełnić rynek miasta, czy ma to być funkcja m.in. handlowo-usługowa, rekreacyjno-wypoczynkowa, turystyczna, transportowa czy mieszkaniowa. Dla zapoznania się z zdaniem mieszkańców miasto przeprowadzi ankietę.

Czytaj także: Rewitalizacja miasta. Zaczynają się konsultacje społeczne

Jak informuje oficjalna strona miasta Ankieta będzie dostępna w siedzibie Urzędu Miasta podczas głosowania nad projektami do budżetu obywatelskiego 2016r. Każdy mieszkaniec, który przyjdzie zagłosować na wybrany przez siebie projekt będzie mógł dodatkowo zabrać głos w sprawie Rynku poprzez wypełnienie ankiety i wrzucenie jej do odrębnej urny. Ankietę będzie mógł wypełnić również mieszkaniec nie głosujący na projekty w budżecie obywatelskim.

ANKIETA DLA MIESZKAŃCÓW STAROGARDU GDAŃSKIEGO – Pytania

1. Czy jesteś za ograniczeniem ruchu samochodów na rynku?
a) Nie, jestem za pozostawieniem dotychczasowej organizacji ruchu
b) Tak, uważam, że ruch powinien odbywać się tylko w relacjach północ – południe i południe – północ
c) Tak, uważam, że ruch powinien odbywać się w relacji północ – południe (Hallera – Rynek – Chojnicka), a w relacji południe – północ powinien być ograniczony wyłącznie do komunikacji miejskiej i dojazdów do posesji
d) Inny wariant (krótko opisać) ………………………………………………………

2. Czy jesteś za ograniczeniem ilości miejsc parkingowych na rynku?
a) Nie, jestem za pozostawieniem dotychczasowej ilości miejsc parkingowych
b) Tak, uważam, że miejsca parkingowe winny być zlokalizowane wyłącznie wzdłuż wschodniej i zachodniej pierzei rynku
c) Tak, jestem za całkowitą likwidacją miejsc parkingowych na rynku
d) Inny wariant (krótko opisać) ………………………………………………………….

Wyniki ankiety mają być znane w grudniu bieżącego roku.

 

 

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ