Starogard Daleko Za Tczewem.

704
Wyświetleń

DDD

Starogard Gd: Od wielu lat mówi się, że w Starogardzie Gdańskim mamy mnóstwo galerii, sklepów a brakuje nam przemysłu, zakładów pracy. Oczywiście z miejscami pracy a raczej ich brakiem trudno się nie zgodzić jednak już twierdzenie, że Starogard jest stolicą handlu, sklepów i galerii to opinie wypowiedziane na wyrost.

W każdy weekend widzimy setki jak nie tysiące mieszkańców Starogardu, którzy robią zakupy w Tczewie, ale nie tylko. W naszym mieście brakuje podstawowych form rozrywek, punktów gastronomicznych, znanych sklepów sieciowych. Wszystko to sprawia, że zamiast tworzyć nowe miejsca pracy w naszym mieście i poprawiać warunki dla życia mieszkańców tworzy się z Starogardu miasto zaściankowe, które skazane jest (a właściwie jego mieszkańcy) na wyjazdy już nie tylko za pracą ale także za rozrywką do Tczewa, Trójmiasta i o dziwo Chojnic.

Brak w naszym mieście multikina, aquaparku, popularnych zwłaszcza wśród młodszej części społeczeństwa lokali gastronomicznych wraz z popularnymi sklepami sieciowymi wszystko to sprawia, że dziś starogardzianie zostawiają grube tysiące złotych w galeriach, centrach handlowych Tczewa, Trójmiasta.

Nie chodzi o to by w Starogardzie były same galerie, gdyż same w sobie nie wnoszą nic do rozwoju miasta, są jedynie uzupełnieniem oferty dla przeciętnego mieszkańca każdego miasta, który oczekuje, że w powiatowym mieście będzie mógł pójść do kina, dobrze zjeść, kupić produkty, które są modne i interesujące dla różnych grup wiekowych. Dziś patrząc na to, że galeria Wierzyca stoi niemal pusta, niedoszła galeria Gryf nawet nie powstała a już są zmiany koncepcji tego terenu można stwierdzić, że w naszym mieście brak nie tylko klimatu dla rozwoju przemysłu, miejsc pracy co powinno być podstawą a jest całkowicie zaniechane. Brak także dobrego klimatu, wsparcia dla inwestorów, którzy chcieliby poprawić ofertę handlowo -rozrywkową w naszym mieście. Jest to szczególnie przykre wtedy, gdy miasto o takim potencjale jak Starogard jest od wielu lat w głębokim regresie a mieszkańcy mogą poczuć lepsze zarządzenie miastem w sąsiednich miastach, które do niedawna patrzył na Starogard jako na prężny ośrodek.

więcej na www.facebook.com/naszekociewie

Red

 

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ