Starogard. Tragiczny Wypadek Na Ulicy Skarszewskiej

782
Wyświetleń

wypadek skarszewska starogardStarogardzcy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego jaki wydarzył się wczoraj po południu na ulicy Skarszewskiej. W wyniku zderzenia osobowego volkswagena z rowerzystką zginęła 62-letnia mieszkanka Starogardu Gdańskiego.

Wczoraj kilka minut po godzinie 13:00 dyżurny starogardzkiej komendy został powiadomiony o wypadku drogowym, który wydarzył się na skrzyżowaniu ulicy Skarszewskiej z Derdowskiego. Dyżurujący przy telefonie alarmowym policjant natychmiast skierował tam funkcjonariuszy z drogówki, którzy potwierdzili otrzymane zgłoszenie.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń śledczych, 24-latek kierujący osobowym volkswagenem potrącił 62-letnią kobietę, która przejeżdżała rowerem na drugą stronę ulicy. Do wypadku doszło w obrębie przejścia dla pieszych i przejazdu dla rowerzystów. W zdarzeniu tym uczestniczył również jadący z przeciwnego kierunku autobus, w który uderzył odrzucony w wyniku zderzenia rower.

Badanie alkomatem wykazało, że kierowca volkswagena był trzeźwy. Obrażenia jakich doznała 62-letnia mieszkanka Starogardu Gdańskiego okazały się śmiertelne. Pracujący na miejscu funkcjonariusze przeprowadzili oględziny uczestniczących w zdarzeniu pojazdów, a policyjny technik wykonał dokumentację fotograficzną oraz zabezpieczył ujawnione ślady, które pomogą w wyjaśnieniu bliższych okoliczności tego wypadku.

Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie przy dojeżdżaniu do przejść dla pieszych i skrzyżowań. Mundurowi ostrzegają także pieszych i rowerzystów, aby zachowali szczególną ostrożność przy wkraczaniu i poruszaniu się po jezdni. Dla naszego bezpieczeństwa pamiętajmy również o używaniu elementów odblaskowych, szczególnie w tym okresie, gdy widoczność na drodze jest znacznie ograniczona.

źródło: kpp starogard

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ