Starogard: Uczcili Pamięć Powstańców

732
Wyświetleń

powstanie44

Starogard: Dziś 1 sierpień, data szczególna dla historii Polski i Narodu polskiego, w dniu dzisiejszym w całym kraju obchodziliśmy 70 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Na starogardzkim rynku grupa młodych członków Prawa i Sprawiedliwości z Starogardu zorganizowała upamiętnienie 70 rocznicy Powstania Warszawskiego. Można było zobaczyć galerię zdjęć z opisami wydarzeń mających miejsce podczas Powstania Warszawskiego min. zdjęcia powstańców i krótkie opisy dotyczące wydarzeń z tamtego okresu. Wyrecytowany został także  wiersz pt. Czerwona Zaraza.  Doceniono także wkład Śp. Prezydenta III RP Lecha Kaczyńskiego który był inicjatorem powstania Muzeum Powstania Warszawskiego, a także budowania pamięci wśród polaków o etosie Powstania Warszawskiego. Każdy z przechodniów miał także możliwość wpisania się do pamiątkowej kroniki gdzie mógł wyrazić swoją opinię,krótką myśl, hasło o Powstaniu i samych uczestnikach powstania. Organizatorką dzisiejszych obchodów była Pani Daria Kosecka członkini Prawa i Sprawiedliwości a także kilkoro innych młodych osób.

Red, www.naszekociewie.pl

 

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ