Starogard. Ukradli Paczki Za 32 Tyś Zł. Policja Zatrzymała Sprawców

395
Wyświetleń

kradzież starogardStarogard Gd: Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 3 mieszkańcom Kociewia, którzy włamali się do zaparkowanego samochodu i ukradli z niego przesyłki kurierskie o łącznej wartości ponad 32 tys. zł. Na trop włamywaczy wpadli starogardzcy kryminalni, którzy zatrzymali sprawców tego przestępstwa.

W minioną środę dyżurny ze Starogardu Gdańskiego został powiadomiony o włamaniu do ciężarowego mercedesa z którego skradziono przesyłki kurierskie. Do zdarzenia doszło z 9 na 10 stycznia br. na terenie jednej z prywatnych firm przewozowych. Na miejsce natychmiast pojechali funkcjonariusze grupy dochodzeniowo-śledczej wraz z technikiem kryminalistyki, którzy przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie, przeprowadzili oględziny oraz zabezpieczyli ślady pozostawione przez włamywaczy. Jak wstępnie ustalili śledczy sprawcy ukradli przesyłki, w których znajdowały się między innymi markowe oprawki okularów, sprzęt elektroniczny, odzież, obuwie oraz akcesoria komputerowe o łącznej wartości ponad 32 tys. zł.

Czytaj także: Policja poszukuje sprawców wypadku przy ulicy Skarszewskiej

Nad wyjaśnieniem sprawy równolegle pracowali miejscowi kryminalni, którzy jeszcze tego samego dnia ustalili personalia osób podejrzewanych o popełnienie tego przestępstwa i ich zatrzymali.Okazali się nimi 3 mieszkańcy powiatu starogardzkiego w wieku od 19 do 28 lat. Najstarszy z nich już wcześniej został zatrzymany i przebywał w policyjnym areszcie w związku z podobną kradzieżą, która miała miejsce pod koniec grudnia 2015 roku.

Podczas przeszukania mieszkania zatrzymanych mężczyzn policjanci znaleźli część rzeczy utraconych w wyniku włamania. Przedmioty te zostaną zwrócone właścicielowi.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie zatrzymanym mężczyznom zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem. Za popełnienie tego przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: kpp starogard gdański

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ