Starogard. Ulica Kościuszki Będzie Przebudowana

550
Wyświetleń

ulica kościuszki starogardStarogard Gdański: Po wielu latach rozpocznie się długo wyczekiwana przez mieszkańców stolicy Kociewia przebudowa ulicy Kościuszki w Starogardzie Gdańskim. Przebudowa ulicy zostanie podzielona na dwa etapy i zakończy się ostatecznie w 2017 roku.

Pomorski Urząd Marszałkowski opublikował wstępną listę rankingową wniosków o dofinansowanie w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 na rok 2016. Wśród 86 wniosków, które wpłynęły do Urzędu Marszałkowskiego był także wniosek gminy miejskiej Starogard Gdański dotyczący przebudowy ulicy Kościuszki.

Miasto Starogard zdobyło najwięcej punktów i prowadzi na pierwszym miejscu wśród projektów przewidzianych do realizacji w 2016 roku. W praktyce oznacza to, że środki na tą inwestycję są zabezpieczone i w tym roku miasto ogłosi przetarg na przebudowę ulicy Kościuszki od ronda im. Floriana Ceynowy przy urzędzie Skarbowym aż do wysokości ulicy Pelplińskiej.

Kwota dofinansowania, którą otrzyma Starogard Gdański wyniesie blisko 3 mln złotych, pozostałe 3 miliony złotych wyłoży miasto Starogard a łączny koszt przebudowy I etapu ulicy Kościuszki wyniesie 6 mln zł. W ramach inwestycji zostanie wykonana nowa nawierzchnia drogi, która jest bardzo kiepskim stanie z uwagi na wieloletnie zaniedbania, brak remontów a także budowę pobliskiej galerii, w trakcie której ulica stanowiła dojazd do placu budowy. Przebudowie podlegać będą też chodniki, w planach jest także budowa ścieżki rowerowej.

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ