Starogard. Urząd Stanu Cywilnego W Nowej Siedzibie

713
Wyświetleń

urząd stanu cywilnego w nowej siedzibie

Urząd Stanu Cywilnego w nowej siedzibie

Mieszkańcy Starogardu mogą już załatwić wszystkie sprawy związane z aktami cywilnymi w budynku Urzędu Miasta przy ul. Gdańskiej 6. Wejście do nowej siedziby USC od parkingu po prawej stronie Urzędu.

Urząd Stanu Cywilnego przeprowadził się z Ratusza przy ul. Rynek 1 do budynku po Straży Miejskiej, który mieści się w Urzędzie Miasta przy ul. Gdańskiej 6. Od 29 lutego br. wszystkie sprawy można już załatwić w nowej lokalizacji:

  • Rejestracja urodzeń – pokoju 01 i 02,
  • Rejestracja zgonów – pokój 04,
  • Rejestracja małżeństw – pokój 05,
  • Składanie wniosków do wydawania aktów urodzenia, małżeństwa i zgonu – pokój 05
  • Wydawanie odpisów aktów urodzenia, małżeństwa i zgonu – pokój 02.


Godziny pracy USC nie uległy zmianie
.
Telefon kontaktowy 58 530 6136 obowiązuje do końca marca.

Przeprowadzka USC związana jest z planowaną przez Gminę rewitalizacją Rynku i okolic, którą objęty ma być również starogardzki Ratusz. Aby miasto mogło ubiegać się o dofinansowanie inwestycji z pieniędzy Unii Europejskiej konieczna była zmiana funkcji zagospodarowania Ratusza z administracyjnej na np. muzealną. W związku z tym Urząd Stanu Cywilnego wyprowadził się z Ratusza, pozostawiając tam tylko Salę Ślubów.

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ