Starogard. Włamał Się Do Auta I Ukradł Pieniądze

548
Wyświetleń

policja starogardStarogard. Kara do 10 lat więzienia grozi mieszkańcowi Starogardu Gdańskiego, który włamał się wczoraj do zaparkowanego auta. Przestępca ukradł torbę z laptopem, pieniędzmi i dokumentami. Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali sprawcę tego przestępstwa. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, a policjanci odzyskali część ze skradzionych przedmiotów.

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego otrzymali zgłoszenie o włamaniu do samochodu, w wyniku którego skradziono torbę z laptopem oraz portfel z dokumentami i gotówką. Do zdarzenia doszło wczoraj przed południem na ulicy Lubichowskiej. Wstępne straty powstałe w wyniku tego przestępstwa oszacowane zostały na kwotę 1850 zł.

Zajmujący się tą sprawą funkcjonariusze ustalili wstępne okoliczności tego zdarzenia i natychmiast przystąpili do typowania sprawcy. Przeprowadzone przez mundurowych czynności przyczyniły się do ustalenia personaliów włamywacza. Już po kilku godzinach od zgłoszenia kryminalni zatrzymali 27-letniego starogardzianina. Policjanci udali się z podejrzanym do miejsca zamieszkania, gdzie w trakcie przeszukania odnaleźli ukrytego w betoniarce laptopa z ładowarką.

Mężczyzna został przekonwojowany do miejscowej komendy, gdzie śledczy przedstawili mu zarzuty. Odnalezionego w trakcie przeszukania laptopa policjanci zwrócili właścicielce.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ