Starogard. Włamał Się Do Mieszkania I Ukradł 3 Tyś. Zł

622
Wyświetleń

policja starogardŚledczy ze Starogardu Gdańskiego przedstawili zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Usłyszał je 21-letni mieszkaniec Kociewia, który pod nieobecność właściciela wyłamał drzwi do budynku i okradł mieszkanie. Zatrzymany przez funkcjonariuszy sprawca spędził noc w policyjnym areszcie. Teraz mężczyzna stanie przed sadem, gdzie odpowie za popełnione przestępstwo. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W minioną środę dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim otrzymał zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do budynku mieszkalnego. Do zdarzenia doszło w okresie od 8 do 10 lutego br. w jednej z miejscowości w pobliżu Starogardu Gdańskiego. Na miejsce natychmiast udali się policjanci z grupy dochodzeniowej wraz z technikiem policyjnym. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie oraz sporządzili oględziny i dokumentację fotograficzną. Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu policjanci, sprawca wyłamał drzwi wejściowe i wszedł do mieszkania skąd zabrał między innymi metalowy wózek, antyczne radio oraz rożnego rodzaju lalki i figurki.

Czytaj także: Wypadek w Siwałce i Kleszczewie. Dwa auta uderzyły w drzewa

Jeszcze tego samego dnia kryminalni pracując nad sprawą ustalili personalia oraz zatrzymali sprawcę tego przestępstwa. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec Kociewia. Mężczyzna został doprowadzony do miejscowej komendy, gdzie spędził noc w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Interweniujący w tej sprawie policjanci, w trakcie przeszukania odzyskali utracone w wyniku włamania przedmioty. Ich wstępna wartość oszacowana została na kwotę ponad 3 tys. zł.

Wczoraj śledczy przedstawili w tej sprawie zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ