Starogard. Zmiana Organizacji Ruchu Na Skrzyżowaniu Ulicy Pelplińskiej I Pomorskiej! Spore Utrudnenia

786
Wyświetleń

Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulicy Pelplińskiej i Pomorskiej

Starogard: W związku z przebudową części ulicy Pelplińskiej od kilku dni skrzyżowanie ulicy Pomorskiej i Pelplińskiej posiada nową organizację ruchu. Na skrzyżowaniu tworzą się spore korki, dochodzi także do niebezpiecznych sytuacji z udziałem pieszych i samochodów.

Najważniejsza zmiana polega na tym, że pierwszeństwo przejazdu mają teraz kierowcy korzystający z ulicy Pomorskiej, natomiast ulica Pelplińska jest ulicą podporządkowaną do ulicy Pomorskiej.

Zmiana ta powoduje także znaczne utrudnienia ruchu, zwłaszcza na odcinku ulicy Pelplińskiej, gdzie w godzinach szczytu tworzą się korki sięgające ulicy Kopernika a nawet sygnalizacji świetnej przy zakładach farmaceutycznych Polpharma S.A.

Przeczytaj także: Zdjęcia z remontu ulicy Kościuszki. Zobacz wizualizacje!

Na skrzyżowaniu zauważalne są utrudnienia, gdyż liczba pojazdów w połączeniu z nową organizacją ruchu i trwającą przebudową ulicy Kościuszki powoduje, że jego przepustowość znacząco odbiega od obecnego obciążenia. Kierowcy jadący ulicą Pomorską powinni zwrócić szczególną uwagę na auta włączające się do ruchu od ulicy Pelplińskiej a także na pieszych, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z faktu, że tak dużo samochodów przejeżdża teraz ulicą Pomorską w stronę ulicy Jabłowskiej.

Jak informuje nas zarządca drogi utrudnienia mogą potrwać do sierpnia obecnego roku.

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ