W Starogardzie powstał dzienny dom “Senior+” dzięki rządowemu dofinansowaniu

3196
Wyświetleń

W Starogardzie Gdańskim otwarto dziś Dzienny Dom „Senior+”. Obiekt mógł powstać dzięki rządowemu dofinansowaniu jakie miasto uzyskało. Na uroczystość otwarcia przybył poseł na Sejm RP – Jan Kilian a także Prezydent miasta – Janusz Stankowiak

Kwota, jaką wsparł rząd tą inwestycję wynosi 297 671,88 zł. Inwestycja powstała dzięki otwartemu konkursowi w ramach programu wieloletniego „Senior+” na lata 2015–2020 w edycji na 2018 r.. Miasto Starogard zgłosiło się do konkursu i udało się pomyślnie przejść wszystkie procedury związane z otrzymaniem dofinansowania

Drugą część, czyli podobną kwotę dołożyło Miasto. Dzienny Dom „Senior+” powstał przy ul. Hallera 19 a (dawne Agro Kociewie). Prace trwały od maja do października a prowadził je m.in. Wydział Techniczno-Inwestycyjny Urzędu Miasta, który nadzorował  prace remontowo-budowlane.

Od jutra placówką zarządzać będzie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. MOPS zajmie się ofertą dla seniorów. W placówce będzie 30 miejsc.

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ