Starogardzka policja ma najlepszego dyżurnego. ZDJĘCIA

4552
Wyświetleń

Przez 2 dni dyżurni z jednostek podległych komendzie wojewódzkiej w Gdańsku rywalizowali w Turnieju Dyżurnych. Celem turnieju było podniesienie rangi i podkreślenie zakresu odpowiedzialności służby dyżurnej w jednostkach Policji. Dyplomy zwycięzcom oraz wszystkim pozostałym uczestnikom, w imieniu komendanta wojewódzkiego, wręczyła jego zastępca – insp. Ewa Pachura.

W dniach 10-11 października w Sztabie Policji KWP w Gdańsku przeprowadzono Turniej Dyżurnych jednostek Policji woj. pomorskiego. Był to kolejny etap eliminacji na szczeblu wojewódzkim. Uczestniczyło w nim 19 funkcjonariuszy wyłonionych w wyniku preeliminacji w jednostkach KMP/KPP.

„Zawodników” przywitał Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Jarosław Rzymkowski. Organizatorem turnieju był Sztab Policji KWP w Gdańsku oraz wydziały: Kadr i Szkolenia, Łączności i Informatyki, Psychologów a także Wywiadu Kryminalnego.

Celem turnieju było podniesienie rangi i podkreślenie zakresu odpowiedzialności służby dyżurnej w jednostkach Policji, doskonalenie umiejętności zdecydowanej i zgodnej z procedurami realizacji zadań dyżurnego jednostki Policji, zweryfikowanie stanu posiadanej wiedzy służby dyżurnej woj. pomorskiego i określenie ewentualnych potrzeb w zakresie realizacji procesu doskonalenia zawodowego.

Turniej składał się z czterech etapów. W pierwszym dniu odbyła się symulacja pracy na stanowisku kierowania. W kolejnym dniu przeprowadzono test wiedzy oraz dwie pozostałe konkurencje – obsługę systemów informatycznych i obsługę środków łączności przewodowej i bezprzewodowej.

W drugim dniu, po ukończeniu wszystkich konkurencji przyszedł czas na ogłoszenie wyników. Pierwsze miejsce zajął asp. sztab. Tomasz Wojtan – dyżurny KPP Starogard Gdański, drugie asp. sztab. Wiesław Wójcik – dyżurny KPP Człuchów, trzecie asp. sztab. Marcin Potrykus – dyżurny KPP Wejherowo. Pozostałych 16 funkcjonariuszy zostało sklasyfikowanych jednocześnie na czwartym miejscu. Dyplomy oraz nagrody wręczyła insp. Ewa Pachura – Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku.

Zwycięzca turnieju w listopadzie br. weźmie udział w ostatnim etapie eliminacji Turnieju Dyżurnych na poziomie krajowym, który odbędzie się na terenie Szkoły Policji w Katowicach.

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ