Starogardzka Policja Otrzymała ALKOgogle I NARKOgogle

924
Wyświetleń

policja

Starogard Gdański; 19 maja prezydent Janusz Stankowiak przekazał na ręce mł. insp. Bogusława Ziemby z KP Policji ALKOgogle oraz NARKOgogle. Nowy nabytek ma pomóc policjantom skutecznie uświadamiać młodzież oraz kierowców o zagrożeniach płynących ze stosowania niebezpiecznych używek, takich jak alkohol czy narkotyki.

Komenda Powiatowa Policji w Starogardzie Gdańskim prowadzi skierowane do mieszkańców miasta akcje profilaktyczne, uświadamiające jakie niebezpieczeństwo niesie stosowanie używek.

Zakupione przez Gminę Miejską Starogard Gdański ALKOgogle i NARKOgogle mają zobrazować uczestnikom spotkań szkodliwość i konsekwencje stosowania alkoholu oraz narkotyków.

Nowy sprzęt Policjanci wykorzystają także podczas spotkań z młodzieżą, w ramach programu prewencyjnego „Odpowiedzialny Gimnazjalista”. Uczniowie będą mogli przekonać się dzięki „goglom”, jak alkohol i narkotyki zaburzają percepcję.

ALKOgogle posłużą do demonstracji upośledzenia zmysłów po spożyciu alkoholu. Ukażą jak alkohol obniża stopień koncentracji, spowolnienia czas reakcji, jak wpływa na niemożność określenia kierunków zniekształcenie widzianego obrazu, jak zmniejsza możliwości oceny sytuacji powodując podwójne widzenie.

NARKOgogle symulują wiele skutków używania narkotyków lub przedawkowania leków na receptę: dezorientację, zawroty głowy, brak koncentracji, zniekształcenia obrazu, problemy z pamięcią, poczucie euforii, zaburzenia koncentracji i koordynacji, spowolnienie czasu reakcji, krótkoterminową utratę pamięci czy uczucie nudności.

/Wydział Informacji Społecznej UM Starogard Gdański/

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ