Starogardzka policja podsumowała 2017 rok

1354
Wyświetleń

Pod koniec ubiegłego tygodnia w starogardzkiej komendzie policji odbyła się odprawa roczna z udziałem Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Ewy Pachury. Na odprawie podsumowano i omówiono pracę policjantów w 2017 roku.

W miniony piątek o godz. 11:30 policjanci i pracownicy komendy powiatowej w Starogardzie Gdańskim gościli w swojej jednostce Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Ewę Pachurę, która uczestniczyła w odprawie rocznej policjantów.

Insp. Bogusław Ziemba – Komendant Powiatowy Policji w Starogardzie Gdańskim oraz mł. insp. Piotr Wiśniewski – I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Starogardzie Gdańskim omówili całoroczną pracę poszczególnych komórek organizacyjnych.

Podejmowane na przestrzeni ubiegłego roku czynności dochodzeniowo śledcze, liczne akcje i działania funkcjonariuszy, spotkania z młodzieżą szkolną, organizowane debaty społeczne z mieszkańcami, działania operacyjne oraz zaangażowanie pracujących w terenie służb patrolowych i dzielnicowych sprawiły, że miniony rok oraz osiągnięte w tym czasie wyniki zostały ocenione bardzo pozytywnie.

Starogardzcy funkcjonariusze w 2017r. uczestniczyli w 4 debatach społecznych, których tematem było szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Przekazane w trakcie tych spotkań przez mieszkańców informacje, uwagi i spostrzeżenia zostały zweryfikowane oraz uwzględnione w codziennej służbie. Szczególny nacisk kładziono na poprawę współpracy mieszkańców powiatu z policją w celu wspólnej, bardziej skutecznej walki z lokalnymi zagrożeniami na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

Ponadto policjanci przez cały rok prowadzili szereg akcji na drogach, które pozwoliły na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzięki podejmowanym działaniom zmalała liczba wypadków drogowych oraz osób zabitych i rannych. Policjanci sprawdzili trzeźwość ponad 30 tys. kierujących. Zatrzymano 111 praw jazd za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym powyżej o 50 km/h.

W minionym roku na terenie powiatu o ponad 70 zdarzeń zmalała liczba najbardziej uciążliwych społecznie przestępstw, a ich wykrywalność wyniosła ponad 47 %. Wykrywalność rozbojów oraz bójek i pobić ukształtowała się na wysokim poziomie 88%. Zmalała również liczba kradzieży z włamaniem, a wykrywalność w tej kategorii wyniosła 55%. Na przestrzeni ubiegłego roku policjanci ze starogardzkiej komendy zabezpieczyli również ponad 18 kilogramów środków odurzających wśród których była  między innymi amfetamina, mefedron, marihuana, haszysz oraz tabletki extasy.

Na zakończenie odprawy insp. Ewa Pachura – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku podkreśliła, że starogardzka jednostka znajduje się w czołówce garnizonu pomorskiego jeżeli chodzi o działania podejmowane na rzecz bezpieczeństwa i pozytywnie odniosła się do pracy funkcjonariuszy tutejszej jednostki.

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ