Starogardzkie obchody 100-lecia powstania Policji Państwowej. ZDJĘCIA

1111
Wyświetleń
Dzisiaj ponad 200 policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim obchodzi swoje święto. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, podczas której wręczone zostały nominacje na wyższe stopnie służbowe, odznaczenia resortowe i wyróżnienia dla policjantów i pracowników cywilnych Policji. Ceremonii przewodniczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku – insp. Krzysztof Kozelan.

W czwartek 18 lipca br. o godzinie 10.00 w sali Starogardzkiego Centrum Kultury odbyła się uroczysta gala z okazji Święta Policji. Tegoroczne święto jest szczególne, bo przypada w 100 rocznicę powołania Policji Państwowej. Obchody tego jubileuszu były okazją do mianowania, odznaczenia i wyróżnienia funkcjonariuszy oraz pracowników Policji, dzięki którym mieszkańcy powiatu starogardzkiego mogą czuć się bezpieczni.

insp. Bogusław Ziemba – Komendant Powiatowy Policji w Starogardzie Gdańskim podczas swojego wystąpienia skierował słowa podziękowania do funkcjonariuszy oraz pracowników Policji, przedstawicieli związków zawodowych, samorządów terytorialnych i wymiaru sprawiedliwości, a także służb, które na co dzień wspierają działania funkcjonariuszy starogardzkiej komendy.

I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku – insp. Krzysztof Kozelan przemawiając do zebranych na sali policjantów oraz gości podkreślił, że punktem wspólnym oraz głównym celem, który przyświecał funkcjonariuszom w 1919 roku i dotyczy również obecnych policjantów, jest zapewnienie ładu i porządku publicznego. Komendant podkreślił, że od 2 lat Polska Policja jest najwyżej ocenianą instytucją w kraju, a 75% społeczeństwa dobrze ocenia pracę funkcjonariuszy. insp. Krzysztof Kozelan podziękował wszystkim policjantkom, policjantom oraz pracownikom policji za ciężką, trudną, ale dającą dużo satysfakcji służbę i pracę.

Gratulacje i podziękowania dla funkcjonariuszy i pracowników policji złożyli także Ewa Turzńska – Dyrektor Biura Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pana Jana  Kiliana, Starosta Powiatu Starogardzkiego – Kazimierz Chyła, Wiceprzewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów – nadkom. Józef Partyka, Kazimierz Wardyn profesor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego – Honorowy Obywatel Starogardu Gdańskiego oraz rotmistrz Krzysztof Landowski – dowódca Szwadronu Kawalerii im. 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich.

Podczas uroczystej akademii awanse na wyższe stopnie otrzymało 40 policjantów. Odznaczenia resortowe, w tym złoty i srebrny medal za długoletnią służbę, a także brązową odznakę Zasłużony Policjant, otrzymało łącznie 4 funkcjonariuszy,

insp. Bogusław Ziemba-Komendant Powiatowy Policji w Starogardzie Gdańskim złożył na ręce przedstawicieli lokalnych władz samorządowych, służb i instytucji, osobiste podziękowania za dotychczasową współpracę i współdziałanie z Policją na rzecz bezpieczeństwa w powiecie starogardzkim.

 

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ