Szykuje Się Paraliż Starogardu? Zamknięcie Tej Ulicy Zauważy Każdy Z Nas

2207
Wyświetleń

objazd000

Starogard Gdański: Już niedługo, bo na przełomie kwietnia i maja rozpocznie się przebudowa ulicy Kościuszki w Starogardzie. Droga, która jest w fatalnym stanie wymaga remontu i miasto w końcu znalazło środki na jej przebudowę, jednak przed mieszkańcami Starogardu trudne miesiące…

Mieszkańcy Starogardu muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu. Aby dojechać z ul. Lubichowskiej na Rynek będą musieli skorzystać z objazdu ulicami Pomorską i Aleją Jana Pawła II. Dojazd do Starostwa Powiatowego będzie możliwy od strony dawnego targowiska, gdzie nastąpi zmiana organizacji ruchu.

Ulica Kościuszki będzie etapami remontowana i wyłączana z ruchu drogowego. Pierwszy obejmie odcinek od ulicy Lubichowskiej do al. Jana Pawła II, drugi – od Al. Jana Pała II do ul. Paderewskiego, trzeci od ul. Paderewskiego do ul. Sobieskiego i ostatni od ul. Sobieskiego do ul. Pelplińskiej. Ma to ułatwić poruszanie się aut w centrum miasta – mówi Przemysław Biesek –Talewski – zastępca prezydenta ds. techniczno-inwestycyjnych.

Wielu mieszkańców ma jednak spore obawy w związku z przebudową. “Już dziś nie da się przejechać w godzinach popołudniowych przez Starogard. Zamknięcie ulicy Kościuszki to olbrzymi tłok na Alei Jana Pawła II i ulicy Pomorskiej. Korki są nieuniknione i to nawet kilkusetmetrowe” mówi nam jeden z mieszkańców Starogardu.  W rozmowach z nami wszyscy jednak podkreślają, że przebudowa jest konieczna i warto “pocierpieć” przez chwilę, by potem było lepiej inni podkreślają, że w Starogardzie ciągle nie ma nowych dróg i korki będą coraz dłuższe i bardziej uciążliwe a przebudowa to jedynie kosmetyka, bo przepustowość ulicy Kościuszki wcale się nie zwiększy.

A Wy jakie macie propozycje zmian w układzie ulic w Starogardzie? Jakie inwestycje udrożniłby ruch w stolicy Kociewia? Zachęcamy do komentowania!

 

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ