Tczew: Budowa Ulicy Nowosuchostrzyckiej.

869
Wyświetleń

nowosuchostrzycka

Tczew: Trwa budowa ostatniego fragmentu Nowosuchostrzyckiej, która połączy osiedle Bajkowe z ulicą Gdańską a także pozostałymi częściami osiedla Suchostrzygi. Nowa ulica, długości ok. 450 m, połączy istniejące już odcinki al. Kociewskiej – od ul. Żwirki do ul. Jagiellońskiej.

Zadanie obejmuje wykonanie jezdni, chodników po obu stronach a także ścieżki rowerowej – po prawej stronie patrząc w kierunku ul. Jagiellońskiej, wykonanie oświetlenia, przebudowę sieci podziemnych. W zakresie zadania jest także wybudowanie skrzyżowania nowej drogi z ul. Jagiellońską oraz montaż sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach z ulicami Jagielońską a także Żwirki.

Czytaj Także: Dobiega końca przebudowa DK91

Inwestycja uzyskała dofinansowanie w wysokości do 1,9 mln zł, w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój (Edycja 2015).

To nie jedyne zadanie drogowe, które w tym roku realizowane jest w Tczewie. Informowaliśmy już o przebudowie drogi krajowej nr 91 na całym tczewskim odcinku, przebudowywana jest także ulica Wigury a także 30 stycznia, niebawem przebudowywana będzie także ulica Gdańska – ważna miejska arteria.

Galeria Zdjęć:

[FAG id=1796]

 

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ