Tczew. Dobiega Końca Przebudowa DK 91

746
Wyświetleń

tczewdk91

Tczew: Powoli dobiega końca przebudowa DK 91 -najważniejszej ulicy w Tczewie. W ramach przebudowy na całym odcinku drogi od skrzyżowania Al. Solidarności z Al. Armii Krajowej aż do węzła w Czarlinie powstanie nowa nawierzchnia, przebudowane będą skrzyżowania i wyremontowane chodniki, a do tego powstanie ścieżka rowerowa.

Prace budowlane, które trwają od ponad roku mają zakończyć się na jesień br. Już w wrześniu będzie gotowe prawie 7 kilometrów drogi. W zakres prac remontowych zostaną również przebudowane wszystkie istniejące skrzyżowania oraz wybudowane jedno dodatkowe z ulicą Poligonową, realizowane w partnerstwie z miastem Tczew. Ponadto w ramach inwestycji dokonany zostanie kompleksowy remont wszystkich istniejących na całym odcinku chodników.

Nową jakością w Tczewie ― co jest niezwykle istotne dla rowerzystów będzie ścieżka rowerowa, która zacznie się przy skrzyżowaniu z ul. Armii Krajowej i poprowadzi do skrzyżowania z ul. Jagiellońską. Dalej będzie przechodzić istniejącym odcinkiem przez Osiedle Bajkowe. Od skrzyżowania z Al. Kociewską znów w pasie drogi krajowej doprowadzi aż do skrzyżowania z ul. Norwida.

Zobacz też: Powstanie nowa ścieżka rowerowa w Starogardzie

Koszt robót wyniesie 38 922 333,71 zł. Wszystkie prace powinny zakończyć się do września 2015

Zobacz też: Galeria. Przebudowa DK nr 91 w Tczewie

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ