Tczew. Goście Z Azerbejdżanu I Hong Kongu Z Wizytą W Sportowej Szkole Podstawowej Nr 2

442
Wyświetleń

tczew dzieci

W ramach projektu realizowanego przy współpracy z organizacją studencką AIESEC, wspierającą projekty edukacyjne angażujące młode pokolenie ludzi z całego świata Sportową Szkołę Podstawową nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Tczewie odwiedzili goście z Azerbejdżanu i Hong Kongu. Studenci podczas lekcji języka angielskiego opowiadali uczniom o swoich krajach.

Podczas zajęć dzieci poznawały kulturę tych odległych rejonów. Dowiedziały się jak wygląda Hong Kong, co się tam jada i dlaczego przez cały rok nastolatki chodzą tam w krótkich spodenkach.  Nie obyło się bez prób pisania po chińsku, co było niezwykle interesującym zajęciem i wyzwoliło sporo emocji. Na zakończenie każdej lekcji Timothy Lo odpowiadał na wszystkie interesujące uczniów pytania. Ilahe z Azerbejdżanu pokazywała jak wygląda jej kraj. Opowiadała jak obchodzi się tam święto wiosny. Dzieci mogły przymierzyć tradycyjne nakrycia głowy, zobaczyć flagę i azerskie monety, a na zakończenie zatańczyć tradycyjny azerski taniec. Zwłaszcza najmłodszych uczniów nie trzeba było długo namawiać do tańca. Każdy mógł zadać pytanie, czasem konieczna była pomoc nauczyciela, ale wcale nie tak często, bo okazało się, że dzieci same doskonale radzą sobie z komunikacją w języku angielskim.

Grupa uczniów klas starszych zabrała gości na spacer po Tczewie, podczas którego opowiadali o historii miasta i znanych Tczewianach oraz pokazywali ciekawe miejsca i zabytki Tczewa. Timothy i Ilahe byli zachwyceni profesjonalizmem młodych przewodników turystycznych, a nauczyciele dumni, że tak doskonale poradzili sobie z językowym zadaniem.

Ten projekt rozszerza horyzonty uczniów, zachęca do nauki języka angielskiego i buduje postawę tolerancji wobec innych kultur. Bliskie spotkanie z Azerbejdżanem i Hong Kongiem na długo pozostanie w pamięci dzieci i nauczycieli.

Projektem objęcie byli uczniowie na wszystkich poziomach nauczania I– III i IV – VI.

Sponsorem projektu była Hurtownia BHP – Mega w Tczewie.

20160107_112936 20160113_152704 IMG_7537b IMG_7540 IMG_7570 IMG_7586 IMG_7591 IMG_7549

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

/SSP nr 2 w Tczewie/

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ