Tczew miejscem najnowszego filmu Michała Milowicza

2233
Wyświetleń

Od kilku dni Tczew jest planem filmowym najnowszej produkcji Michała Milowicza.

„Futro z misia” to tytuł filmu, który powstaje m.in. w Tczewie. Realizatorzy nie chcą na razie zdradzać szczegółów fabuły, ma to być komedia kryminalna, której akcja rozgrywa się współcześnie.

Pomysłodawcą, reżyserem, współscenarzystą ale też jednym z głównych bohaterów filmu jest Michał Milowicz. –  Chcemy pokazać w filmie Tczew  w formacie światowym, z jego piękna architekturą, urokliwymi zakątkami – powiedział aktor podczas konferencji prasowej w Urzędzie Miejskim.

Wspólnie z M. Milowiczem film reżyseruje Kacper Anuszewski.

Filmowcy zastrzegli, że wbrew pojawiającym się w mediach informacjom, film nie będzie kontynuacją produkcji „Chłopaki nie płaczą’.

Oprócz Michała Milowicza, w konferencji uczestniczyli także inni odtwórcy filmowych ról,  m.in. Bohdan ŁazukaMirosław ZbrojewiczSławomir Zapała, Krzysztof Kwiatkowski, Olaf Lubaszenko, Piotr Nowak, Grażyna Zielińska.

Oprócz nich w filmie zobaczymy także Cezarego Pazurę, Izę Miko, Edwarda Lubaszenkę.

– Nie pierwszy raz jestem w Tczewie – przyznał Olaf Lubaszenko. – Po raz pierwszy  byłem tu w 1990 r. przy realizacji filmu „Pogranicze w ogniu”, traktującego o trudnych sprawach polsko-niemieckich. Z przyjemnością patrzę, jak polskie miasta się w tym czasie zmieniły, rozwinęły. Tczew jest dużo piękniejszy niż wówczas, ale spotykam tu tak samo wartościowych ludzi.

Część zdjęć kręcona była w budynku Urzędu Miejskiego, który na ten czas zmienił się w… komisariat policji. Co ciekawe, w trakcie nagrywania, urząd nie został zamknięty dla mieszkańców, stąd zdziwienie tych, którzy akurat tego dnia przyszli załatwić w ratuszu swoje sprawy.

Oprócz profesjonalnych aktorów, do produkcji zaangażowano wielu statystów – wszyscy to mieszkańcy Tczewa lub najbliższej okolicy.

Premiera filmu spodziewana jest w pierwszym kwartale 2020 r.

/fot. WrotaTczewa/
Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ