Tczew. Płonie Centrum Handlowe

897
Wyświetleń

00051RHUNNBNBL2H-C438

Tczew; Dziś nad ranem wybuchł wielki pożar w samym centrum miasta. Plonie najstarsze centrum handlowe ”Retman”, które mieści się przy ulicy Wojska Polskiego.

Pożar wybuchł w centrum handlowym przy ulicy Wojska Polskiego. W akcji gaśniczej brało udział 16 zastępów straży pożarnej. Pali się cała elewacja, budynek jest okryty blachą, więc grozi zawaleniem, straty będą duże– mówił Zbigniew Rzepka zastępca komendanta straży pożarnej w Tczewie.

Dach budynku pokryty był łatwopalną papą, w centrum handlowym były także podwieszane sufity, które spowodowały, że w szybkim tempie ogień zajął cały budynek.

Pożar co bardzo ważne nie spowodował owodował jednak zagrożenia dla okolicznych budynków. 

W domu handlowym przebywały 2 osoby, które zdążyły ewakuować się przed przyjazdem strażaków.

Jak informują nas strażacy uczestniczący w akcji gaśniczej trudno na razie szacować skalę strat, ale będą one ogromne. Sama konstrukcja budynku jest stabilna – zawalił się jednak dach najstarszego domu handlowego w Tczewie.

Wiadomo, że ogień pojawił się na pierwszym piętrze budynku. Jest tam między innymi dyskoteka – strażacy wstępnie przypuszczają, że to właśnie tam mogło być źródło ognia.

Centrum miasta jest teraz całkowicie sparaliżowane, mogą wystąpić znaczne utrudnienia w ruchu pojazdów w okolicach ulic Sobieskiego,  Wojska Polskiego a także placu Jana Pawła II.

Fot. PSP W TCZEWIE, info PSP w Tczewie

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ