Tczew. Powstanie nowe osiedle w ramach programu Mieszkanie+?

1143
Wyświetleń

Prawdopodobnie już w przyszłym roku ruszy zabudowa terenu przy ul. Bałdowskiej, przeznaczonego pod budownictwo mieszkaniowe.

Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki spotkał się z dyrektorem Krajowego Zasobu Nieruchomości. Rozmawiano na temat przyszłości terenów w rejonie ul. Bałdowskiej w Tczewie (za ogródkami działkowymi), którymi zarządza KZN. Wcześniej teren ten został przekazany przez miasto Agencji Mienia Wojskowego w zamian za teren powojskowy przy ul. Wojska Polskiego.

W miejscowym planie zagospodarowani przestrzennego, nieruchomość przy ul. Bałdowskiej, o powierzchni ok. 16 ha, przeznaczona jest pod budownictwo mieszkaniowe jedno i wielorodzinne.

KZN zamierza do końca roku przygotować wstępną koncepcję zagospodarowania tego obszaru, a po jego akceptacji planowane jest przystąpienie do zabudowy tego terenu, m.in. pod mieszkania z programu „Mieszkanie Plus”.

/Wrota Tczewa/

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ