Tczew: Powstanie ważny odcinek ścieżki rowerowej w ciągu ulicy Jagiellońskiej

1562
Wyświetleń

Tczew: Odcinek jest niewielki, ale jego budowa bardzo ułatwi życie tczewskim rowerzystom. Mowa o budowie drogi rowerowej wzdłuż ulicy Jagiellońskiej – chodzi o fragment pomiędzy marketem Lidl, a ulicą Rokicką. Miejski Zarząd Dróg poszukuje wykonawcy, który zrealizuje ww. odcinek.

W ramach zadania  „Budowa drogi dla rowerów wzdłuż ulicy Jagiellońskiej na odcinku od marketu LIDL do ulicy Rokickiej w Tczewie” mają zostać zrealizowane następujące zadania obejmujące: :

1) przebudowę i budowę w zakresie określonym dokumentacją projektową pn.: „Budowa drogi dla rowerów wzdłuż ulicy Jagiellońskiej na odcinku od marketu LIDL do ulicy Rokickiej w Tczewie”,

2) budowę dwukierunkowej ścieżki rowerowej i budowę ciągu pieszego,

3) budowę wyniesionego przejazdu dla rowerzystów przez ulicę Piotrowo,

4) korektę elementów infrastruktury pasa drogowego ulicy Piotrowo i ulicy Rokickiej.

Na czerwono oznaczony jest odcinek ścieżki rowerowej, która ma zostać wybudowana

Warto zaznaczyć, że Tczew od kilka lat sukcesywnie rozbudowuje sieć rowerową. Obecnie w Tczewie funkcjonuje  już ponad 23 dróg rowerowych, 33 ulice z kontraruchem i 1454 miejsca parkingowe przy stojakach U-kształtnych.

Do Miejskiego Zarządu Dróg w Tczewie wpłynęły już oferty wykonawców chcących zrealizować ww. odcinek. Najniższa oferta opiewa na kwotą blisko 500 tys. zł. Czas na realizację wykonawcy określają na 60 dni od daty zawarcia umowy.

/fot. GoogleMaps/

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ