Tczew: W tym roku ostatni etap przebudowy ulicy Gdańskiej

415
Wyświetleń

Zakład Usług Komunalnych ogłosił  przetarg na przebudowę ostatniego (IV) etapu ul. Gdańskiej. Na oferty czekamy do 27 stycznia.

Przebudowa obejmie  510 m bieżących drogi oraz skrzyżowania (z ul. Sobieskiego, Kozia, Pomira, Południową, Warsztatową) i remont 80 m ul. Sobieskiego.

– Ten odcinek ulicy Gdańskiej  odgrywa ważną rolę w układzie komunikacyjnym północnej części miasta, a jednocześnie funkcjonuje tam wiele firm i sklepów. Będzie to uciążliwa inwestycja dla mieszkańców, ale niestety gruntownej przebudowy ulicy nie da się wykonać bezboleśnie. Wierzę, że efekt końcowy  zadowoli i pieszych, i przedsiębiorców,  i kierowców – mówi Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa.

Zadanie obejmuje położenie nowej nawierzchni jedni oraz chodników po obu stronach ulicy. Zamontowane zostanie nowe oświetlenie i przebudowane miejsca parkingowe. Liczba miejsc postojowych zwiększy się o 17. Zbudowane zostaną dwie nowe zatoki autobusowe – przy ul. Sobieskiego i Gdańskiej. Po lewej stronie jezdni (patrząc w stronę kościoła) będzie wiodła ścieżka rowerowa. Przebudowane zostaną instalacje podziemne.

Planowany termin zakończenia prac to połowa października br., ale przy ocenie ofert dodatkowo  punktowane będzie skrócenie czasu realizacji inwestycji.

Organizacja ruchu na czas remontu zostanie opracowana  wspólnie z wyłonionym wykonawca.

Zrealizowane etapy remontu ul. Gdańskiej:

– I ETAP – 2016 r., wykonawca: SKANSKA, koszt: 1.586.640,38 zł –  budowa ronda Gdańska – 1 Maja,  budowa drogi dla rowerów do Bulwaru Nadwiślańskiego

– II ETAP – 2017 r., wykonawca: STRABAG, koszt: 7.144.537,00 zł, przebudowa ul. Gdańskiej od drogi krajowej nr 91 na odcinku 620 mb

– III ETAP – 2018 r., wykonawca: EUROVIA, koszt: 7.581.642,50 zł, przebudowa ul. Gdańskiej na odcinku 280 mb, w tym także fragment alei Zwycięstwa i przebudowa skrzyżowania z ulicą Pomorską wraz z sygnalizacją świetlną.

/Wrota Tczewa/

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ