Tczew, Zakończyła Się Przebudowa DK – 91. W Planach Kolejne Inwestycje

743
Wyświetleń

przebudowa dk91Tczew: Dobiega końca przebudowa drogi krajowej nr 91 w Tczewie. Aleja Solidarności został przebudowa od skrzyżowania z ulicą Armii Krajowej aż do węzła w Czarlinie.

Remont drogi rozpoczął się w lipcu 2014 r.. Roboty na odcinku od skrzyżowania z ulicą Armii Krajowej do skrzyżowania z krajową „22” w Czarlinie prowadzone były w wyniku przetargu zorganizowanego przez GDDKiA, która odpowiada za stan dróg krajowych w Polsce.  Przebudowę na terenie Tczewa prowadziła firma Skanska.

W ramach robót budowlanych został wyremontowany odcinek miejski Alei Solidarności przechodzący przez całe miasto od wiaduktów kolejowych przy ulicy Armii Krajowej aż do węzła Czarlin przy skrzyżowaniu z drogą krajową nr 22.

czytaj także:

rynek stg

W zakres prac remontowych wchodziło wykonanie nowej nawierzchni na całym siedmiokilometrowym odcinku trasy. Zostały również przebudowane wszystkie istniejące skrzyżowania oraz wybudowane jedno dodatkowe z ulicą Poligonową, które realizowane było wspólnie z gminą miejską Tczew. W ramach przebudowy wyremontowano również na całym odcinku drogi chodniki, a także powstała ścieżka rowerowa. Wszystkie prace kosztowały około  blisko 40 mln zł.


To nie jedyne zadanie inwestycyjne, które będzie prowadzone w powiecie tczewskim. Najprawdopodobniej już w 2016 roku rozpocznie się remont drogi krajowej nr 22 na odcinku od Czarlina do Knybawy.

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ