Tczewski ZUK z ekologicznym sprzętem do oczyszczania miasta

612
Wyświetleń

Tczew: Do zamiatarki oraz odkurzacza dołączył Melex – to sprzęt, który służy do sprzątania miasta i jest przyjazny środowisku.

Wszystkie wymienione pojazdy zasilane są elektrycznie. Zakupione zostały przez tczewski Zakład Usług Komunalnych. Najnowszy nabytek to Melex, który podobnie jak zamiatarka i odkurzacz, służą oczyszczaniu miasta. To niewielkie pojazdy, więc łatwo można nimi manewrować także w trudniej dostępnych zaułkach, m.in. na Starym Mieście.

Zamiatarka wykorzystywana jest m.in. do sprzątania ścieżek rowerowych, odkurzacz bardziej przydaje się  na chodnikach. Do Melexa natomiast można załadować zebrane  odpady.

Nowoczesny sprzęt ZUK  został zakupiony w ramach programu elektromobilności, który zobowiązuje  jednostki samorządu terytorialnego  do wymiany części używanych pojazdów na elektryczne.

/Wrota Tczewa/

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ