TLK Kociewie. Pociągi Pośpieszne Wracają Do Starogardu!

677
Wyświetleń

TLK Kociewie czyli nowe połączenie dla mieszkańców Kociewia. Nowy rozkład jazdy pociągów PKP Intercity na rok 2016/2017 wprowadza absolutną nowość. Zmiany zaczną obowiązywać od 11 grudnia, natomiast bilety na połączenia będzie można kupić już od 11 listopada.

 PKP Intercity w nowym rozkładzie jazdy na rok 2016/2017 uruchomiło całkowicie nowe połączenie, m.in. na trasie Gorzów Wielkopolski Strzelce Krajeńskie Wsch. – Nowe Drezdenko – Krzyż Trzcianka – Piła – Krajenka –Złotów – Chojnice – Czersk – Starogard Gd. – Tczew – Trójmiasto, które będzie obsługiwane pociągiem TLK Kociewie.

Połączenie z wykorzystaniem wyłącznie trakcji spalinowej, jadąc po tzw. „Ostbahnie” to absolutna nowość. Takiego połączenia w Polsce nie było od wielu lat.

Przeczytaj także: 34 mln zł na remont dworca PKP w Starogardzie

Dzięki nowemu połączeniu skorzystają nie tylko mieszkańcy Starogardu, ale także mieszkańcy Kalisk, Czarnej Wody i Zblewa, gdyż tam będzie zatrzymywał się pociąg relacji TLK Kociewie.  W nowym rozkładzie przewidziano dwa połączenia w ciągu dnia, jedno do Gorzowa Wielkopolskiego i drugie do Gdyni Głównej.

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ