Tłumy starogardzian na otwarciu Rynku. Zobacz jak zmieniło się centrum miasta.

5883
Wyświetleń

Niedziela, 7 października to dzień, na który czekały tysiące mieszkańców Starogardu Gdańskiego. To dziś ma miejsce uroczyste otwarcie starogardzkiego rynku miejskiego po przeprowadzeniu generalnego remontu. Na scenie wystąpi gwiazda wieczoru – znana wokalistka CLEO.

Rewitalizacja starogardzkiego rynku objęła wiele mniejszych i większych zadań, do najważniejszych z nich należało wymiana kostki chodnikowej i nawierzchni drogowej. Rynek zyskał także efektowne oświetlenie i fontanny, które zwłaszcza nocą uczynią z tej części miasta klimatyczne miejsce do spędzania wolnego czasu. Dzięki przebudowie znikną także uciążliwe dla wielu mieszkańców “stopnie” które uniemożliwiały sprawne przemieszczanie się po płycie starogardzkiego rynku. Południowa i północna część rynku została wyłączona z ruchu kołowego, co pozwoli na wygospodarowanie większej przestrzeni na imprezy kulturalne lub artystyczne.

Zmiana organizacji ruchu

Spore zmiany dotyczą organizacji ruchu drogowego w obrębie śródmieścia. Po pierwsze nie będzie już możliwości “objechania” rynku dookoła, ograniczono także prędkość z jaką mogą poruszać się pojazdy po starogardzkim centrum. Więcej o tym możecie przeczytać Państwo w artykule: Autobusy MZK wracają na rynek. Zmiany w organizacji ruchu drogowego.

Poniżej przedstawiamy kilka ujęć z odnowionego rynku w Starogardzie Gdańskim. Trzeba uczciwe przyznać, że całość prezentuje się bardzo okazale. Mamy nadzieję, że rynek będzie słuszył przez wiele lat mieszkańcom miasta i cieszył nas swoim urokiem po jego odnowieniu.

Zdjęcia dzięki M. Dalecka /UM Starogard Gdański/

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ