Udane rozmowy w Warszawie. Plan uratowania stadniny przyjęty

897
Wyświetleń

jan kilian stadnina

Poseł na Sejm Jan Kilian spotkał się 19 kwietnia w Warszawie z wiceprezesem Agencji Nieruchomości Rolnych Andrzejem Sutkowskim oraz prezesem Stadniny Koni Rzeczna sp. z o.o. Zygmuntem Komarem. Rozmowy dotyczyły przyszłości Stada Ogierów w Starogardzie Gdańskim.

Było to bardzo ważne spotkanie, ponieważ sytuacja Stada Ogierów w Starogardzie od wielu lat jest bardzo zła. Dzięki zaangażowaniu posła Jana Kiliana udało się wypracować ba18073193_1314234648664407_1895177847_nrdzo ważne dla przyszłości stadniny konkluzje. Poseł wraz z ministrem rolnictwa – panem Krzysztofem Jurgielem ustalił nową strategię dotyczącą planu uratowania stadniny.

Warto dodać, że było to pierwsze spotkanie na tym szczeblu, kolejne odbędą się następnych miesiącach. Na spotkaniu obecni byli także Prezydent Starogardu – Janusz Stankowiak a także wiceprezydent Przemysław Biesek – Talewski.

Stado Ogierów Starogard Gdański Spółka z o.o należy do grupy spółek strategicznych Agencji Nieruchomości Rolnych z uwagi na jej znaczenie dla krajowej hodowli zwierząt, a także ze względu na położenie oraz możliwości rozwoju hodowli bydła mlecznego oraz mięsnego.

Spotkanie w Warszawie i przyjęte założenia tworzą możliwość dalszego funkcjonowania stadniny a także wykorzystania jego potencjału i zasobów dla mieszkańców Starogardu Gdańskiego i Kociewia

PODZIEL SIĘ