Ulgi Dla Rodzin I Darmowe Przejazdy Dla Kierowców W Autobusach MZK Starogard

805
Wyświetleń

MZKSTAROGARDStarogard Gd: Już od 1 grudnia br. nastąpi mała ”rewolucja” w Miejskim Zakładzie Komunikacji w Starogardzie Gdańskim. Rada Miasta zdecydowała, że zmienią się niektóre stawki za przejazd autobusami MZK. Wedle zmian wprowadzone zostaną 50 % zniżki na „sieciówki” dla rodzin wielodzietnych, bezpłatne przejazdy autobusami w poniedziałki dla wszystkich kierowców.

Od 1 grudnia wszystkie osoby, które posiadają Kartę Dużej Rodziny i mieszkają w Starogardzie Gdańskim, mogą kupić okresowy bilet sieciowego z 50 % ulgą. Zniżka ta będzie dotyczyć biletów na wszystkie linie obsługiwane przez MZK Starogard Gdański bez względu na liczbę przejazdów. Wystarczy, że pasażer autobusu podczas kontroli biletów pokaże swoją kartę KDR oraz dokument potwierdzający tożsamość.

Dokumentem potwierdzającym tożsamość może być dowód osobisty, legitymacja szkolna lub legitymacja studencka. Co ważne i warte podkreślenia Ulga nie dotyczy biletów jednorazowych!

Z nowych zasad skorzystają także kierowcy – właściciele lub współwłaściciele samochodów osobowych. Według nowych zasad we wszystkie poniedziałki roku oraz podczas Europejskiego Dnia bez Samochodu nie będą musieli oni kupować biletów. Przepustką do darmowego przejazdu będzie ważny dowód rejestracyjny auta.

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ