Ulica Kościuszki W Przebudowie. ZDJĘCIA I WIZUALIZACJE

1029
Wyświetleń

ulica kościuszki w przebudowie

Od dwóch tygodni trwa przebudowa jednej z najważniejszych arterii w Starogardzie Gdańskim – ulicy Kościuszki. Droga, która łączy wschodnią i zachodnią część miasta jest także miejscem, przy której znajdują się liczne urzędy i instytucje (Starostwo Powiatowe, Sąd Rejonowy, Prokuratura Rejonowa, Szkoła Muzyczna). Stan ulicy pogarszał się od wielu lat: dziurawa jezdnia, nierówne chodniki, źle urządzona mała architektura – to wszystko sprawiało że ta część miasta w sposób znaczący obniżała estetykę i prestiż miasta.

W tym roku miasto pozyskało pieniądze na przebudowę ulicy Kościuszki a przetarg wygrała firma SKANSKA S.A. – która realizuje wiele inwestycji drogowych w województwie pomorskim jak i kraju. Pierwsza część przebudowy ulicy została podzielona na odcinki, obecnie realizowany jest fragment drogi od ulicy Lubichowskiej do ulicy Jana Pawła II. W ramach przebudowy zostaną wykonane nowe instalacje podziemne i naziemne, nowa nawierzchnia ulicy, chodniki, ścieżka rowerowa, zatoki autobusowe i co ważne – nowe oświetlenie uliczne nawiązujące do czasów świetności ulicy Kościuszki.

Zobacz zdjęcia z przebudowy ulicy Kościuszki na następnej stronie.

1
2
3
Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ