Upadłe Aleje Wojska Polskiego. 8 Lat Rządów E. Stachowicza

503
Wyświetleń

alejefb

Starogard Gd: Aleje Wojska Polskiego niegdyś chluba Starogardu Gdańskiego, to nimi tysiące ludzi szło rano do pracy i po południu wracało na dworzec PKP znajdujący się na samym końcu ulicy. Aleje były wówczas wizytówką Starogardu, zadbane kwietniki, trawniki, drzewka, kwitnący handel i drobne rzemiosło. W latach 70. alejkami jeździły nawet autobusy starogardzkiego MZK.

Niestety od wielu wielu lat temat Alei Wojska Polskiego jest wstydliwym problemem Starogardu. Edmund Stachowicz, urzędujący od ośmiu lat nie rozwiązał problemów tej ważnej starogardzkiej ulicy. Mieszkańcy od lat żalą się, że miasto o nich zapomniało. Handel upada, kolejne punkty handlowe przenoszą się w inne części miasta, sytuacja pogorszy się jeszcze wraz z otwarciem galerii Neptun. Nie przeprowadzono i to jest główny zarzut mieszkańców do obecnie urzędującego jeszcze prezydenta miasta E. Stachowicza rewitalizacji ulicy. To ona miała przywrócić nowe życie alejom, dać im należny wygląd, poprawić komfort życia mieszkańców.

Niestety nic z tych rzeczy nie udało się zrealizować. Niszczejące kamienice, zamazane przez graficiarzy tynki, brak monitoringu miejskiego, niszczejąca zieleń, słabo rozwiązany układ komunikacyjny powodują, że arteria powoli wymiera. Problem Alei Wojska Polskiego był wielokrotnie zgłaszany podczas konsultacji społecznych dotyczących rewitalizacji podupadłych części i dzielnic miasta. Niestety przez 8 lat prezydentury E. Stachowicza nie przeprowadzono rewitalizacji nie tylko Alei Wojska Polskiego ale także starogardzkiego Rynku, ul. Kościuszki.

Rewitalizację udało się przeprowadzić np. w Kościerzynie, Tczewie, w Starogardzie niestety nie i to kolejny wielki problem, który dotąd nie został rozwiązany. Nie wykorzystano środków europejskich, nie zainwestowano środków miasta, by choć rozpocząć proces rewitalizacji ulicy.

219  221 220

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ