Upamiętnili Rocznicę Wybuchu II Wojny Światowej. FOTORELACJA

1086
Wyświetleń

uczcili1wrzesnia

Starogard Gd: Wczoraj, 1 września obchodziliśmy 75. rocznicę napaści hitlerowskich Niemiec na Polskę. Dzień ten jest także datą rozpoczęcia II Wojny Światowej, w wyniku której Polska utraciła na kilkadziesiąt lat niepodległość, utraciła znaczne obszary terytorialne na wschodzie (Lwów, Grodno,Wilno) a także na różnych frontach wojny, w Polsce zginęło ok. 6 mln Polaków, co stanowiło największe straty wśród państw ”alianckich”.

W tym roku na obchodach upamiętniających rocznice wybuchu II Wojny Światowej udział wzięli m.in  Prezydent Starogardu Edmund Stachowicz a także Prezes Zarządu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości Jan Kilian oraz jego zastępca Jacek Marczak.

Fotorelacja:

Jan Kilian - Prezez Zarządu Powiatowgo PiS w Starogardzie Gdańskim uczcili1wrzesnia 126 127 128 129 Edmund Stachowicz - Prezydent Starogardu Gdańskiego

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odwiedź NaszeKociewie na facebooku!

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ