Uwaga Na Domokrążców Z Okolic Lubichowa

1086
Wyświetleń

Wykorzystują nieuwagę domowników, kradną z domów pieniądze i biżuterię. Mundurowi apelują o ostrożność i niewpuszczanie do mieszkań nieznajomych. Informacje o podejrzanych osobach, które budzą nasz niepokój należy natychmiast zgłaszać policjantom.

Wczoraj około południa dyżurny starogardzkiej komendy został powiadomiony o kradzieży pieniędzy w kwocie ponad 8 tys. zł. Do zdarzenia doszło w jednej z miejscowości w gminie Lubichowo.

Jak ustalili przyjmujący zgłoszenie funkcjonariusze do jednego z budynków wtargnęły 2 nieznane kobiety o ciemnej karnacji, które oferowały do sprzedaży pościel. Osoby te wykorzystały fakt, że drzwi prowadzące do mieszkania nie były zamknięte.

W czasie, gdy jedna z kobiet reklamowała towar, druga ukradła przechowywaną w mieszkaniu gotówkę. O tym, że właścicielka domu została okradziona dowiedziała się dopiero, gdy domokrążcy opuścili posesję. Sprawcy odjechali w nieznanym kierunku prawdopodobnie jasnym mercedesem, którym kierował otyły mężczyzna o ciemnej cerze.

Mundurowi ostrzegają przed wpuszczaniem do domu obcych. Informacje o podejrzanych osobach, które budzą nasz niepokój należy natychmiast zgłaszać policjantom. Złodzieje działający w podobny, jak powyżej sposób, najczęściej jeżdżą do mniejszych miejscowości i jako swoje ofiary wybierają osoby starsze. Do domu wchodzą pod pretekstem sprzedaży różnego rodzaju produktów lub usług. Pukają również do drzwi prosząc o szklankę wody lub kromkę chleba. Zdarza się także, że przedstawiają się jako pracownicy wodociągów itp. Próbują odwrócić uwagę domowników i wówczas dokonują kradzieży.

Pamiętajmy również, aby nie przetrzymywać większej gotówki w domu oraz nie przechowywać wszystkich naszych kosztowności w jednym miejscu.

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ